logo
Η ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Η ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ› ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΑΘΗΝΑ

Ξεκινά η θητεία του νέου δημοτικού συμβουλίου Θέρμης με την τελετή ορκωμοσίας τη Δευτέρα 26 Αυγούστου 2019

Αναρτήθηκε 23 Αύγουστος 2019


Με την τελετή της ορκωμοσίας ξεκινά τη Δευτέρα 26 Αυγούστου 2019 η νέα θητεία για τους “νεοεκλεγμένους” και τους «παλιούς» δημοτικούς συμβούλους, τους οποίους τίμησαν με την ψήφο τους οι πολίτες του Δήμου Θέρμης στις δημοτικές εκλογές της 26ης Μαΐου. Η τελετή της ορκωμοσίας του νέου δημοτικού συμβουλίου θα πραγματοποιηθεί στο Πολιτιστικό Κέντρο Θέρμης, στις 19:00. Σε αυτή θα συμμετέχουν όλοι οι εκλεγμένοι δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι, που από την 1η Σεπτεμβρίου θα εργαστούν μαζί για τον δήμο μας και την Τοπική Αυτοδιοίκηση.



Σύμφωνα με την υπ αρ. 211/2019 Πράξη του Πρωτοδικείου Θεσσαλονίκης ο συνδυασμός της “Δημοκρατικής Ενότητας” με επικεφαλής τον δήμαρχο Θεόδωρο Παπαδόπουλο, επικράτησε από την πρώτη Κυριακή με ποσοστό 54,79%. Ακολουθούν η “Παρέμβαση Πολιτών” με επικεφαλής την Άννα Τσιφτελίδου και ποσοστό 14,89% , “ο δήμος μας ΑΥΡΙΟ” με επικεφαλής τον Χρήστο Φάσσα και ποσοστό 14,67%, το “Βήμα στο Αύριο” με επικεφαλής τον Κωνσταντίνο Μπίκο και ποσοστό 7,39%, η “ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΘΕΡΜΗΣ” με επικεφαλής τον Φάνη Καρκατζούνη και ποσοστό 6,9 και το “ΜΕΤΩΠΟ ΡΗΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ” με επικεφαλής τον Δημήτρη Βλαχομήτρο και ποσοστό 1,36%.

Το νέο δημοτικό συμβούλιο θα απαρτίζεται από 33 μέλη και τον Δήμαρχο. Στην τελετή ορκωμοσίας έχουν προσκληθεί από τον Δήμαρχο Θέρμης, Θεόδωρο Παπαδόπουλο να ορκιστούν οι παρακάτω:

(με αλφαβητική σειρα)

1. Αγοραστούδη Ευγενία

18. Μαλικάς Ευριπίδης (Δάκη)

2. Αποστόλου Στυλιανός

19. Μουστάκας Βασίλειος

3. Βλαχομήτρος Δημήτριος

20. Μπίκος Νικόλαος

4. Βογιατζής Δημήτριος

21. Μωραϊτης Αργύριος (Λάκη)

5. Γαντάς Σπυρίδων

22. Παπαδάκη Αθηνά (Νανά)

6. Γκιζάρης Στέργιος

23. Πονερίδης Παναγιώτης

7. Γκοστίλης Bασίλειος

24. Πράτανος Απόστολος

8. Γραικός Κωνσταντίνος

25. Σαμαράς Σωκράτης

9. Ζελιλίδης Δαμιανός

26. Τιτέλης Κωνσταντίνος

10. Ιωσηφίδης Ιωάννης

27. Τριανταφυλλίδου Ιωάννα

11.Καπουσούζη Καραγιάννη Μαριάνθη (Μαριάννα)

28. Τσιφτελίδου Άννα

12. Καρκατζίνος Νικόλαος

29. Τσολάκης Απόστολος

13. Καρκατζούνης Θεοφάνης (Φάνη)

30. Φάσσας Χρήστος

14. Κουγιουμτζίδης Κωνσταντίνος

31. Φωτιάδης Σάββας

15. Κουτρή Ευαγγελία ( Λίτσα)

32. Χατζηδημητρίου Φανή

16. Λαγός Νικόλαος

33. Χίνη Δήμητρα

17. Λιάντας Δημήτριος

Σύμβουλοι Κοινότητας Αγίας Παρασκευής

1.Δήμου Θεοφανώ (Φανή) 5.Παυλίδου Μαρία
2.Ιωακειμίδης Χρήστος 6.Τσιουβάκα – Τζιώλα Μαρία
3.Παπαδόπουλος Χαράλαμπος( Μπάμπης) 7.Τσιραμπίδου Τούφα Ευαγγελία (Λίτσα)
4.Παπλωματάς Δημήτριος
Σύμβουλοι Κοινότητας Βασιλικών

1.Βουλγαρούδης Γεώργιος

5.Καραμανώλη Αργυρή (Ρούλα)

2.Γιαννιού Όλγα

6.Μουστάκας Γεώργιος

3.Ιωαννίδης Νικόλαος

7.Σαλαγκούδη Ανδρονίκη

4.Καρακώττας Αστέριος ( Στέλιο)

Σύμβουλοι Κοινότητας Θέρμης
1.Βελονά Ελισσάβετ (Έλσα)

7.Μπουλιώνη Κωνσταντίνο

2.Γιαννακούλας Χρήστος

8.Παυλίδου Ελισσάβετ

3.Ευθυμιάδης Ευθύμιος

9.Πιστέλας Ευστάθιος (Στάθη)

4.Καζίλης Γεώργιος

10.Φωτιάδης Στέφανος

5.Καμπουρίδου Μαρία

11.Χρυσοχόου Κυριακή

6.Μπαραχάνου Μαγδαληνή (Μάγδα)

Σύμβουλοι Κοινότητας Καρδίας

1.Βαρσάμης Νικόλαος

5.Ράπτης Ελευθέριος

2.Κομνηνός Παναγιώτης

6.Σαμαράς Μιχαήλ

3.Κυριαζής Ιωάννης

7.Τρικαλιάρης Ιωακείμ (Μάκη)

4.Μπότσαρης Δημήτριος

Σύμβουλοι Κοινότητας Νέας Ραιδεστού

1.Κατρανιάς Παναγιώτης

5.Σαμψωνίδου Αμοιρίδου Μαρία

2.Κιζιρίδης Θεόδωρος

6.Τσανίδης Γεώργιος

3.Κυριακίδου Ειρήνη

7. Χριστοφόρου Χριστόφορο

4.Μουρατίδης Δημήτριος

Σύμβουλοι Κοινότητας Νέου Ρυσίου

1. Ασημοπούλου-Μπύρου Ακριβή (Βιβή)

5. Λασκαρίδης Εμμανουήλ

2. Αράπογλου Βλάσιο

6.Φραντζίδης Άγγελο

3. Δημητριάδης Γεώργιος

7.Χρόντσιου Μαρία

4. Θωμάρεϊς Χρήστος

Σύμβουλοι Κοινότητας Πλαγιαρίου

1. Αγγέλου Χριστίνα

5. Κουλέτας Νικόλαος

2. Γαλατιανού Ελπινίκη

6. Πανέλος Φώτιος

3. Γιαλαμά Σοφία

7.Παπαστάθης Κωνσταντίνος

4.Κάϊφας Αντώνιος

Σύμβουλοι Κοινότητας Ταγαράδων

1.Ευταξία Όλγα

5.Σιδηρόπουλος Διαμαντής

2. Καλαθάς Δημήτριος

6. Τολίδου – Μπαλάσκα Αναστασία

3. Καπούλας Ιωάννης

7. Τσονίδης Γεώργιος

4.Λιάπη Βασιλική (Βίκυ)

Συμβούλους Κοινότητας Τριλόφου

1.Αμπατζή Σεϊτάνη Δέσποινα

5. Πανώρας Γεώργιος

2. Κουκουλής Χρήστος

6. Σαμαράς Βασίλειος

3. Λιόλου – Γεωργακα Αικατερίνη (Κατερίνα)

7.Σαμαράς Γεώργιος

4. Ντινόπουλος Στέφανος

Σύμβουλοι Κοινότητας Αγίου Αντωνίου

1. Μανουσαρίδης Σάββας

4. .Πουρσανίδου Καλλιόπη (Πόπη)

2.Παπαδόπουλος Αντώνιος

5. Τσακούμης Σωτήριος

3.Παυλίδης Ιωάννης

Σύμβουλοι Κοινότητας Κάτω Σχολαρίου

1. Γκαϊτατζή Μαυρίδου Σοφία

4. Ντοσίδης Δημήτριος

2. Ζήσης Νικόλαος

5.Φερενίδης Νικόλαος

3. Καρατσόρη Στυλιανή(Στέλλα)

Πρόεδρος Κοινότητας Λιβαδίου

1. Γουδήρας Δημήτριος (Τάκης )

Σύμβουλοι Κοινότητας Περιστεράς

1. Βαρλάμης Δημήτριος

4. Ντισλής Δημήτριος

2. Γούλιος Δημήτριος

5. Οικονόμου Γεώργιος

3.Κώττη Βασιλική

Σύμβουλοι Κοινότητας Σουρωτής

1. Ασλάνης Θωμάς

4.Μπεζδεμιώτης Χαρίλαος

2. Ευθυμιάδου Μαρία

5.Τζιώλας Αναστάσιος

3.Μπαλτατζής Νικόλαος